Tak się tworzy historię…

dlonie„Współpraca z innymi da wszystkim więcej korzyści niż ciągłe przepychanki.” Tak w styczniu postulowałem o więcej otwartości wśród piwnej elity w naszym kraju. Chciałem bardzo, by znalazły się osoby, które udowodnią, że współpraca nawet między potencjalnymi konkurentami jest możliwa i daje więcej pozytywów niż ustawiczne konkurowanie i atakowanie się nawzajem. Jeszcze nie przeczuwałem, jak szybko zostanę zaskoczony niesamowitą kooperacją mistrzowskich inicjatyw piwnych w naszym kraju!

28 lutego 2013 roku około godziny 12:00 usłyszałem w słuchawce: „Tak!”. Parę minut później podczas drugiej rozmowy telefonicznej usłyszałem kolejne: „Tak! Zróbmy to!”. Dwie najprężniejsze piwne inicjatywy, przy skromnym udziale Piwoteki Narodowej podjęły decyzję o zrealizowaniu projektu współpracy. Los chciał, że Browar Pinta i AleBrowar obchodzą rocznice swoich debiutów prawie w tym samym czasie (Pinta 7 maja, AleBrowar 5 maja), gdy Piwoteka Narodowa obchodzi swoje urodziny. Dlaczego zatem z tej okazji nie pokazać na czym polega prawdziwa kooperacja między browarami? Tak się zrodził pomysł na wspólne urodzinowe piwo Browaru Pinta, AleBrowaru i Piwoteki Narodowej. W dniu wczorajszym tj. 7 kwietnia 2013 r. piwo zostało uwarzone wspólnymi siłami w Browarze Na Jurze (Zawiercie).

Nazwy i stylu piwa jeszcze nie zdradzamy, tych informacji spodziewajcie się w ciągu następnych 2-3 tygodni. Dziś możemy jedynie zdradzić, że piwo będzie miało ciekawą barwę. Za dobór słodów odpowiedzialna była strona Browaru Pinta, za chmielenie zaś chłopaki z AleBrowaru. Piwo zostanie zaprezentowane najprawdopodobniej 10 maja 2013 r. w Piwotece Narodowej oraz podczas IV Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa na stoiskach Pinty i AleBrowaru. Planujemy wspólnie jeszcze kilka ciekawostek do tego piwa, ale o tym niedługo.
Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z warzenia, więcej szczegółów wkrótce. Szukajcie również informacji na profilach Browaru Pinta i AleBrowaru!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

This entry was posted in Ogólne by Marek. Bookmark the permalink.

About Marek

Kocham piwo! I ludzi. Dlatego też staram się z ludźmi o piwie rozmawiać, uczyć się od nich i samemu nieść w świat piwną edukację. Mam głowę pełną pomysłów, więc jeśli tylko znajduję energię i środki by animować piwną kulturę - robię to!!!

6 thoughts on “Tak się tworzy historię…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s